16 Nisan 2015 Perşembe

TOMDER'in Kuruluşu Hakkında Açıklama

,

TOMDER Kesinleşmiş isim değildir.
 İsim resmi başvuruda kabul görürse kesinleşir.
İleride resmi olarak kurmayı düşündüğümüz , dernek için web sitemiz tescillendi. Kullanıma hazır hale getirildi.
Geçici TOMDER Logosu

Şuan için ;

* Ön Kayıtlar alınacak , sadece. (Aşağıdaki linkten veya soldaki menüden Ön Kayıt seçeneğinden , formu doldurabilirsiniz.)
(http://www.tomder.org/p/on-kayit.html )

Ön Kayıt'taki amacımız , Otomotiv Mühendisliği bölümünün ne bir odası nede bir derneği kısacası resmi anlamda yasal temsilcimiz olmadığından dolayı , bu ihtiyacı başta dernek kurarak ilerki zamanlarda Odamızı resmileştirerek başlamak istiyoruz.


Fakat ; bizim istemimiz ile olacak şey değil bunlar. Sizlerinde  isteyip istemediğinizi bilmek , bu işe resmi olarak koyulursak kaç kişinin destekleyeceğini bilmek için yapıyoruz bunları. Ön Kayıttaki amacımız bu , nabız yoklama kısacası.


Ön Kayıtlardan sonra eğer , yeterli üye sayısına ulaşırsak. (min.1500)

Resmi başvurularımızı gerçekleştirebilmek için dernek kurulum masraflarını hesaplayıp , üyelerimizden ortalama bir yardım talep edilecektir.

Dernek kurulumu kanununda ;

En basitinden
-Derneğin resmi bir adresinin olması gerekiyor , bunun içinde yer temini yani dernek ofisi veya bürosu artık ne derseniz , kiralanacak. (Ayrıca diğer malzemeler v.s.)

Aşağıda dernek kurulumu ile ilgili resmi açıklama adresi:

http://www.dernekler.gov.tr/tr/Anasayfalinkler/Dernek_kurulusu_icin_gerekli_belgeler.aspx

------------------------------------------------------------------------------
Resmi başvurumuzu yapmak için * İç Tüzük hazırlanacak iş ciddiye bindiğinde , hukuk danışmanımızla oturup , ne gerekiyorsa açık ve net bir şekilde belirleyeceğiz.

Tüm bu çalışmalar tamamlandıktan sonra , resmi olarak başvurumuzu yapacağız , eğer ; başvurumuz onaylanırsa. Ön kayıt yaptıranlardan üyelik formlarını ıslak imza ile imzalayıp dernek adresimize göndermelerini isteyeceğiz.

Aksi taktirde , olur da dernek kurulumu için resmi izin verilmezse. Bu durumda , gereken eksiklikler neler bunlar düşünülüp giderilecek ve başvuru tekrarlanacak.

Her ihtimale karşı , tüm yollar tüketildikten sonra yine de başvurumuz onaylanmazsa.

Yapılan tüm masraflar çıkartılıp , Dernek Banka Hesabında kalan miktar , derneğe üye olurken para yatıran üyeler arasında eşit şekilde bölüştürülüp kendi hesaplarına geri yatırılacaktır.

Bunun için elimizden geleni yapacağız. Lakin , sizlerden de destek ve yardım bekliyoruz.

--------------------------------------------------------------------------------

Biz TOMO'nun teşviki ile bu işe ön ayak olan bir ekibiz.
Sizler olmadan hiç birşey yapamayız , yapıyorsakta bu hepimiz için , ülkemize katkı sağlamak için.

TOMDER

www.tomder.org

2 yorum:

 1. Merhaba Arkadaşlar ; ismim Zafer Demirbüken sanayiciyim. Aynı zamanda Türkiye'de ilk ticari maksatlı elektrikli araç dönüşüm uygulamasını yapan << Markası -Türev elektrikli araç >> mekatron firması sahibiyim ve Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis heyet üyesiyim.
  Otomotiv mühendisi değilim ancak derneğin kurucuları arasında bir sanayicininde olması işlevselliğe yönelik farklı bir anlam katacaktır ve ben bunu isterim.
  Ayrıca Otomotiv müh. odasının kuruluşunada hukuksal çerçevesi nedir bilmiyorum ama Türkiye'de ilk defa bir tüzel kişiliğin Yani Anadolu Org.San. Bölgesinin katılması konusunu müteşebbis gündemine getirebilirim
  Kolay Gelsin
  Zafer Demirbüken

  YanıtlaSil
 2. Zafer Bey , ilginiz ve desteğiniz için çok teşekkür ederiz. Derneğimizde Sanayi ile işbirliği kuruluda oluşturmayı hedefliyoruz, böyle bir oluşumda sizlerinde derneğin sanayi kolunda bulunmanız ayrıca bizler için büyük bir önem arz edecektir. Herşey için çok teşekkür ederiz.

  YanıtlaSil